Béčko mužů vybojovalo na turnaji v Rousínově tři body

​V sobotu odehrálo zlínské béčko mužů další turnaj sezony, na který se vypravilo do Rousínova.

ZLÍN LIONS B vs. FBC SOKOL IVANOVICE NA HANÉ 3:13 (1:4, 1:5, 1:4)

Branky (asistence): Kubíček, Martinec (Kubíček), Kubíček (Baroň)

„Na turnaj do Rousínova jsme odjeli v hodně osekané sestavě a byli jsme sami zvědaví, jak se s tím popereme a na co to bude stačit. První utkání nás čekal domácí tým Ivanovic. My jsme do zápasu nastoupili pouze v 9 lidech a bylo to znát. Dali jsme v každé třetině pouze jednu branku, soupeř byl všude dříve a jednoznačně nás přehrál. Mírné zlepšení přišlo až v poslední části utkání, kde jsme měli více šancí než v prvních dvou třetinách, avšak spoustu z nich jsme zahodili a Ivanovice si tak dokráčeli k jasnému vítězství," okomentoval první utkání kapitán Ondra Vicherek.

ZLÍN LIONS B vs. SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS B 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky (asistence): Máčala (Vicherek), Soukup (Vicherek), Pospíšil (Soukup), Soukup (Pospíšil)

„Druhý zápas nás čekala odveta proti brněnským Gulliverům. Do utkání jsme nastoupili již v deseti lidech do pole, kdy se do pracovních monterek navlékl náš golman z prvního utkání Dan Soukup. Posilněni výbornou domácí gulášovou polévkou z místního bufetu jsme si řekli, že tento zápas musíme jít na 120 procent a pokusit se vybojovat nějaké body. První třetina byla o šancích na obou stranách, kdy výborně zachytali oba brankáři. Minutu a půl před koncem třetiny přišla první radost – Vicherek vystihl křižnou přihrávku soupeře na vlastní polovině, hezkou kličkou obehrál obránce a naservíroval zpětnou příhru na Máčalu, který zakončil do odkryté klece – 1:0. Šestá minuta druhé třetiny a soupeř srovnává – 1:1. O tři minuty později Vicherek opět unikl, tentokrát po levém mantinelu a přihrávkou před bránu našel Soukupa, který ač tísněn dvěma obránci, zametl balonek do branky – 2:1. První minuta poslední třetiny a už vedeme 3:1. Po výborném pressu Soukupa se Svitálkem se do odkryté branky trefuje Pospíšil. Neuběhla ani minuta a další branka do sítě Gulliverů. Po standartní situaci se před brankou prosadil opět Soukup, který zalepil rychlou přihrávku Svitálka a backhandem překonal brankáře – 4:1. Gulliveři stihli do konce zápasu už pouze korigovat skóre jednou brankou a tak jsme toto utkání zvládli a zvítězili konečným výsledkem 4:2. Chci poděkovat všem hlavně za výkon ve druhém utkání, které jsme odjezdili a nedali tentokrát soupeři, který hrál ve 14 lidech do pole, šanci. Výborně zachytal náš golman Procházka, který si našel téměř každou střelu a společně s poctivou obrannou dotáhl tým k vítězství za 3 body, na které jsme čekali opravdu dlouho,“ zhodnotil turnaj kapitán Ondra Vicherek.