FLOORBALL CLUB ZLÍN LIONS Logo Zlín Lions

B-tým mužů vybojoval z domácího turnaje dva body

​V sobotu 21. 10. proběhl domácí turnaj béčka mužů, na kterém Lvi vyzvali nováčka soutěže z Valašského Meziříčí a následně také družstvo Hodonic.

ZLÍN LIONS B vs. FBK URUZ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 10:9 pn. (5:2, 3:5, 1:2)

„Zápas proti novému soupeři z Valmezu jsme začali velice dobrou první třetinou, kterou jsme vyhráli 5:2. V první minutě druhé třetiny jsme vedli již o 4 branky, kdy se prosadil Pospíšil. Soupeř se však nevzdal a po našich chybách začal skóre dotahovat. Druhá třetina tak skončila našim těsným vedením v poměru 8:7. Poslední část utkání byla tzv. kdo s koho. V 8. minutě vyrovnal na 8:8 bývalý hráč Lionů Valůšek. Po ubráněné přesilovce soupeře se minutu před koncem trefil střelou téměř od půlky Bajza. Do konce utkání zbývala pouhá minuta, soupeř vrhl vše do útoku a bohužel se mu povedlo ještě vyrovnat. Po střílené přihrávce před branku se znovu prosadil Valůšek. Utkání tak rozsekly až samostatné nájezdy, kde jsem já bohužel první nájezd neproměnil, avšak nájezdový specialisté Malošík se Sao Fengem (Vu Pham Anh) se nemýlili. Dan Soukup vychytal oba pokusy soupeře a brali jsme tak 2 body do tabulky. Ze soupeřů nám dělal problémy hlavně bývalý hráč Zlína Valůšek a také šikovný Kryštof Burda, kteří oba zakončili utkání s bilancí 3+1,“ popsal úvodní utkání kapitán Lvů Ondra Vicherek.

Branky (asistence): 3. Michal Kubíček (Strouhal), 8. Filip Máčala (Kubíček), 13. Vojtěch Bajza (Máčala), 15. Adam Kresa (Soukup), 15. Petr Pospíšil (Kresa), 16. Petr Pospíšil (Kopčil), 22. Ondřej Vicherek (Kresa), 30. Petr Kopčil (Kresa), 44. Vojtěch Bajza (Kubíček), rozh. nájezd Malošík - 7. Vojtěch Valůšek, 13. Jaromír Urban, 19. Marián Stříteský, 21. Anh Vu Pham, 22. Kryštof Burda, 27. Kryštof Burda, 30. Kryštof Burda, 38. Vojtěch Valůšek, 45. Vojtěch Valůšek

ZLÍN LIONS B vs. TJ HODONICE 5:10 (1:3, 3:1, 1:6)

„Druhý zápas nás čekal zkušený tým Hodonic. První třetina byla v režii hostů, kdy jsme bohužel po chybách dostali 3 branky a prohrávali 1:3. O pauze jsme se pořádně nahecovali, stáhli sestavu na dvě pětky a bylo to znát. Druhou třetinu se nám podařil obrat na 4:3, avšak dvě minuty před koncem srovnal svým 3. gólem v utkání Starý (4:4). Poslední část utkání však úřadovali hosté z Hodonic, kteří po našich chybách vstřelili 6 gólů, nám se podařilo skórovat už pouze jednou a tak utkání skončilo výsledkem 5:10 pro Hodonice. Škoda, že jsme nedokázali ve třetí části, hlavně posledních 5 minut, hrát tak, jako ve druhé třetině, kdy jsme soupeře přehrávali. Hosté však mají v kádru zkušené kluky, kteří nás dokázali potrestat. Z domácího turnaje tak bereme alespoň 2 body do tabulky,“ zhodnotil utkání kapitán Ondra Vicherek.

Branky (asistence): 1. Jakub Starý, 12. Jakub Starý, 15. Marek Krpoun, 28. Jakub Starý, 31. Marek Krpoun, 38. Patrik Mašek, 41. Daniel Dvořák, 42. Patrik Mašek, 43. Libor Šťasta, 45. Radek Dřevěný - 11. Petr Pospíšil (Kresa), 16. Filip Máčala (Pham Anh), 23. Michal Samohýl (Pham Anh), 25. Anh Vu Pham (Bajza), 40. Adam Kresa

Sestava: Soukup, Bartík - Vu Pham Anh, Strouhal, Vicherek, Kubíček, Kresa, Máčala, Pospíšil, Baroň, Malošík, Juřica, Samohýl, Švancer, Bajza, Kopčil