​Dorostenci dovezli ze Šumperku 3 body

Kategorie dorostenců se o víkendu vydala do Šumperku, kde se střetla s domácím výběrem a týmem Vítkovic.

ASPER ŠUMPERK vs. ZLÍN LIONS 4:6 (1:3, 1:1, 2:2)

Klukům vyšel vstup do zápasu na výbornou, podařilo se jim skórovat z prvních dvou šancí a již ve třetí minutě vedli 0:2. Pak si nadále vytvářeli šance, ale v koncovce již nebyli tak úspěšní. Domácí skórovali poprvé v 10. minutě střelou z dorážky, ale ke konci první třetiny kluci znovu odskočili do dvoubrankového vedení.

Ve druhé části Lvi přidali čtvrtý gól a zdálo se, že mají zápas pod kontrolou. Domácí se ale gólem do šatny a dalším hned na začátku třetí třetiny (3:4) dostali zpět do utkání. Lvi se poté soustředili více na obranu a hrozili hlavně z brejků. Podařilo se jim proměnit trestné střílení a i když domácí ještě jednou snížili na jednobrankový rozdíl, Lvi už zápas nepustili. V závěru přidali další branku a získali tak 3 body.

Branky: 10. Jan Jarmar, 30. Filip Černohous, 31. Filip Černohous, 42. Filip Černohous - 1. Jan Vymazal, 3. Michael Dudek, 12. Matěj Klímek, 19. Matěj Klímek, 37. Michael Dudek, 43. Jan Vymazal

ZLÍN LIONS vs. 1. SC TEMPISH VÍTKOVICE 2:6 (0:2, 1:2. 1:2)

Proti Vítkovicím kluci začali s respektem a většinu zápasu byl na míčku soupeř, který se snažil vytvářet si šance a určoval tempo hry. V první třetině dali Vítkovice dvě branky a navíc neproměnili trestné střílení. Lvi poprvé skórovali až na konci druhé třetiny přesnou střelou ze středu, kdy snižovali na 1:4. Ani ve třetí třetině se obraz hry nezměnil, hosté znovu proměnili dvě ze svých šancí a klukům se už na konci zápasu podařilo pouze korigovat na konečných 2:6.

Branky: 29. Jakub Kurtin, 43. Jaromír Hala - 8. Jan Drozd, 14. Jan Sitora, 27. Jan Bura, 27. Jan Sitora, 42. Sebastián Hachlica, 42. Tomáš Rucki

Sestava: Drábek, Outrata – Klímek, Čeček, Pavel, Večeřa, Fabrika, Tkadlec, V.Balner, Čuba, Dudek, Vymazal, Vaculík, Hala, Jančo, Nedbálek, Kurtin